Vyhledat

Dámy, konec roku se blíží a smršť "vánočních" večírků je v plném proudu. Mám pro vás několik tipů, co na sebe a kde vše pořídíte.

Určitě každá z nás chce na večírku zazářit. Chybu neuděláte, když sáhnete po flitrech, metalických barvách. Důležité je, aby vám outfit neublížil či nepřidal příliš kil navíc. Pokud máte nějaké to kilo navíc, zkuste zvolit "áčkové střihy", midi délky, zavinovací střih šatů či topů. Zvolte jen jeden kousek "třpytivého" oblečení, např. jen top či sukni.top H&M, 599 Kč, sukně H&M, 999 Kč
top H&M, 1299 Kč, sukně H&M, 1499 Kč
šaty Mango, 2999 Kčtop Reserved, 399 Kč, sukně Reserved, 999 Kč
Pokud nejste příznivci flitrů a třpytu, můžete zvolit umírněnější formu a to v podobě materiálů jako je krajka, samet, satén.šaty Zara, 1599 Kč


overal Mango, 1999 Kč
šaty Reserved, 999 Kč

Na doplňky taky nezapomínejte. Pokud máte třpytivý, metalický, výrazný outfit, tak vybírejte spíše jednodušší méně výrazné kousky ( kabelky, boty, šperky).

zleva: boty Mango, 899 Kč, boty Zara, 2799Kč, boty Zara, 2299 Kč, boty Zara, 899 Kč, psaníčko Mango 499 Kč, psaníčko Zara, 599 Kč, psaníčko H&M, 599 Kč, mini kabelka Zara, 899 Kč, náušnice H&M, 249 Kčoutfity nakupujte na www.greystore.cz

25 zobrazení0 komentář

Aktualizace: 2. pro 2019

Foto: Tereza Pallová (www.zapozujsi.cz), šaty Grey (www.greystore.cz)

Dámy, období večírků a plesů začíná a měly bychom být připravené a zbytečně se nestresovat tím, co na sebe. Je to náročné období nejen v čase příprav, ale i v čase rekonvalescence...po akci.


Spousta akcí mají předepsaný dress code, co si vzít na sebe. Předám vám přehled možných stylů, tak abyste si udělaly obrázek.


A pokud nemáte striktně daný dress code, chtěla bych vám dám pár univerzální tipů, jak vybírat outfity, tak aby vám slušely.


Hlavně nepodléhat panice!
V případě, že máte určený dress code na akci, je potřeba se řídit podle něj. Vybrala jsem styly, se kterými se můžete setkat.

Black tie

Jak už samotný název napovídá, černá barva v tomto případě hraje hlavní roli. Muži musí obléknout tradiční černý smoking, nikoliv jen černý oblek, s bílou košilí a černým motýlkem. Pamatujte také, že nepadnoucí oblečení je bráno jako nevhodné. Ženy to mají o něco málo jednodušší. Ideální je večerní toaleta v černé barvě, ale povolena je také temně modrá, vínová či tmavě fialová. Samozřejmostí jsou boty s uzavřenou špičkou, punčochy a drobné psaníčko.


Foto: Pinterest


Semi formal

Pokud na pozvánce stojí "semi formal", záleží také na tom, v kolik hodin se daná akce koná. Když začne v dopoledních hodinách a trvá zhruba do šesté večerní, pánové by měli mít oblek, který nemusí být nutně tmavý, a dámy by měly sáhnout po elegantním kostýmku. Pokud událost začíná večer, pánové by měli mít tmavý oblek a dámy nevyzývavé koktejlky nebo tradiční malé černé. 

Foto: Pinterest


Business casual

Tento dress code je často vyžadován i na pracovní schůzky nebo denně do zaměstnání. Pánové mohou vyměnit košile za polo trička, oblekové kalhoty zase za plátěné chinos a klasické sako za sportovní. Kravatu i motýlek mohou klidně nechat doma. Pro ženy jsou ideální pouzdrové šaty nebo sukně i společenské kalhoty. Ideálním vrškem je padnoucí halenka nebo trochu formálnější košile. V každém případě jsou nutností lodičky. 


Foto: Pinterest


Creative black tie

Jak napovídá slovo "creative", jedná se o nápaditější a rozmanitou podobu klasického Black tie. Cílem je se odlišit, vypadat zajímavě a ukázat, že ani poměrně přísný dress code nemusí být nudný. Hlavní úkol zní: nesplynout s davem, ale zachovat si eleganci a vkus.

Foto: Pinterest


Dressy casual

Styl známý také jako nedbalá elegance, do které však rozhodně nepatří džíny! Muži mohou obléknout padnoucí jednobarevné tričko, blejzr, plátěné chinos kalhoty a mokasíny. Ženy se mohou trochu odvázat a k pouzdrové sukni klidně přidat lesklou halenku i krajkové tílko. 

Foto: Pinterest


Smart casual

Stojí-li na pozvánce "smart casual", čelíte vy i váš partner velké výzvě. Nesmíte totiž být příliš formální, ale ani příliš ležérní. Ideální je zlatá střední cesta. Pánové mohou zvolit oblek a místo košile obléknout tričko s potiskem, které sladí s barevnými ponožkami. Ženy vsadit například na dívčí sukni v áčkovém stylu nebo na kalhoty culottes se zakasanou halenkou a sandálky na podpatku. 

Foto: Pinterest


Pokud na pozvánce nemáte žádné zadání, tak se můžete řídit všeobecnými pravidly, jaké střihy a barvy sluší každé z nás.

Doporučuji "áčkové" střihy jak šatů či sukní nebo pouzdrový střih. Zavinovacími šaty neuděláte chybu nikdy! Pokud nechcete jít v černé, tak zvolte barvy: temně zelená (smaragdová), temně modrá (safírová) či temně červenou (rubínová), jsou velice lichotivé.

Společenské akce jsou událost, měla byste k nim tak přistupovat nejen s výběrem oblečení či doplňku, ale i dbát na líčení a úpravu účesu. Červená rtěnka udělá divy s ženou a dodá ji punc cennosti, nezapomínejte na ni!


"Během let jsem zjistil, že na šatech je nejdůležitější žena, která je nosí."

YVES SAINT LAURENT


Foto: Tereza Pallová (www.zapozujsi.cz), šaty Grey (www.greystore.cz)43 zobrazení0 komentář

Aktualizace: 24. lis 2019

Chtěla bych se s Vámi podělit o skvělou zkušenost a zážitky z kurzu Stylingu Profi

ve Škole stylu u Alenky Šafratové.

A kdo je vlastně Alenka Šafratová? Pro mě výjimečná žena, majitelka Školy stylu, která si jde za svým, miluje psy, knížky a neustále se vzdělává a posouvá své hranice dále a dále. Nevím tedy, kde bude za 10 let s takovým tempem, ale ráda se nechám překvapit. Doporučuji Vám a podívejte se na stránky ŠKOLY STYLU, či instagramový profil, alespoň si uděláte sami obrázek a dozvíte se více.Foto zleva: Barbora Havlíková, Zuzana Klimešová, Alenka Šafratová


Od května jsem měla objednaný Kurz Stylingu Profi a byla jsem celá natěšená až začne. Dočkala jsem se a den "D" přišel. 27.9.2019 jsem se vydala směr Praha. Upřímně jsem byla nervózní, plná očekávaní a strašně jsem se těšila na Alenku. Doposud jsem ji znala pouze z online života a zajímalo mě, jaká bude na živo. Dorazila jsem na čas, školu jsem taky našla, kupodivu, můj orientační smysl není zcela správně vyvinutý a zabloudím kdekoliv, díky bohu, že máme chytré telefony

a v nich mapy. Stojím před vstupními dveřmi, zvoním a přichází Alenka, která mi otvírá….První pocit, který ve mně vzbudila, byl respekt. Tuším že jsem stála i v pozoru. První den byl pro mě rozpačitý, nešetřili nás, až mě to vyděsilo. Musím uznat, že kurz není pro slabé povahy, ale správně tak, život není med, je potřeba se připravit

a práce stylisty není růžová a nikdo se s vámi mazlit nebude, je to tvrdé prostředí

a musíte být perfektní a vždy o krok napřed. Musím uznat, že se nás setkala super parta žen a jednoho muže a věkově? 20 – 50 let, což bylo úžasné, pestré

a obohacující. Kurz probíhal vždy pátek, sobota a neděle od 9:00 do 17:00 a to 3 víkendy po sobě, takže si dokážete představit jaký fičák to byl, žádná minuta nepřišla na zmar. Od samého začátku na nás chrlili informace. Hltala jsem každé slovo! Velice prospěšné bylo, že jsme se setkali s lidmi z branže, kteří mluvili o sobě, co dělají, jak dělají, předali nám své know-how a měli jsme možnost se ptát na cokoliv.

S kým jsem měla tu čest:

Mário Kameník (stylista, produktový stylista, fotograf), Robert Vano ( fotograf),

Julia Silajdzic ( stylistka), Irena Vokrojová ( stylistka, majitelka firmy Outfitmania),

Lucie Janotová ( módní redaktorka Elle online), Klára Tománková (dekor stylistka), Helena Plívová ( marketing, stylistka), Barbora Havlíková (pravá ruka Alenky, stylistka). Každý z nich byl jiný, dostali jsme informace z různých oborů fashion průmyslu a na nás bylo se rozhodnout kudy se naše cesta bude ubírat.

Co byla rarita, tak jsme navštívili show room H&M, kde jsem se dozvěděli, jak to chodí, jak se zapůjčují věci na focení či jaké jsou vůbec novinky v H&M.

Další obrovská zkušenost byla, když jsme si v reálu vyzkoušeli, co obnáší práce stylisty. Hodili nás do vody a plavte. Vše bylo zařízeno a domluveno v nákupním centru Premium outlet Prague u letiště, kam jsme se ve stanovený den a čas měli dostavit. Celé dva dny jsme tam strávili, jeden den jsme měli možnost nastylovat modelku pro focení obálky časopisu a druhý den jsme oblékali ženu z lidu, což byl oříšek. Úkolem bylo připravit ouftify, které jsme následně odprezentovali. Měli jsme nasmlouvané obchody, kde probíhali zápůjčky. Ale to byl fofr, tady opravdu platilo pravidlo, kdo dřív přijde, ten dřív bere. Protože nás bylo 17 celkem, tak si dokážete představit, že z nás měli prodavačky radost, ale vše probíhalo v naprostém přátelském duchu, i když bylo vidět, že spousta z nás se pěkně zapotilo a výsledek byl úžasný, stálo to za to, takovou příležitost nedostaneme jen tak.


Foto: styling pro focení obálky časopisuFoto: osobní styling "ženy z lidu" paní RenataFoto: Kurz Stylingu Profi, ŠKOLA STYLU, 2019


Co víc dodat, užila jsem si to! Seznámila jsem se s novými lidmi, získala jsem nové informace a inspirovalo mě to a začala jsem své nápady uvádět k životu a díky tomu vznikla ZuSa (módní konzultant).


211 zobrazení0 komentář
1
2