Vyhledat

PARTY TIME

Aktualizace: 2. pro 2019

Foto: Tereza Pallová (www.zapozujsi.cz), šaty Grey (www.greystore.cz)

Dámy, období večírků a plesů začíná a měly bychom být připravené a zbytečně se nestresovat tím, co na sebe. Je to náročné období nejen v čase příprav, ale i v čase rekonvalescence...po akci.


Spousta akcí mají předepsaný dress code, co si vzít na sebe. Předám vám přehled možných stylů, tak abyste si udělaly obrázek.


A pokud nemáte striktně daný dress code, chtěla bych vám dám pár univerzální tipů, jak vybírat outfity, tak aby vám slušely.


Hlavně nepodléhat panice!
V případě, že máte určený dress code na akci, je potřeba se řídit podle něj. Vybrala jsem styly, se kterými se můžete setkat.

Black tie

Jak už samotný název napovídá, černá barva v tomto případě hraje hlavní roli. Muži musí obléknout tradiční černý smoking, nikoliv jen černý oblek, s bílou košilí a černým motýlkem. Pamatujte také, že nepadnoucí oblečení je bráno jako nevhodné. Ženy to mají o něco málo jednodušší. Ideální je večerní toaleta v černé barvě, ale povolena je také temně modrá, vínová či tmavě fialová. Samozřejmostí jsou boty s uzavřenou špičkou, punčochy a drobné psaníčko.


Foto: Pinterest


Semi formal

Pokud na pozvánce stojí "semi formal", záleží také na tom, v kolik hodin se daná akce koná. Když začne v dopoledních hodinách a trvá zhruba do šesté večerní, pánové by měli mít oblek, který nemusí být nutně tmavý, a dámy by měly sáhnout po elegantním kostýmku. Pokud událost začíná večer, pánové by měli mít tmavý oblek a dámy nevyzývavé koktejlky nebo tradiční malé černé. 

Foto: Pinterest


Business casual

Tento dress code je často vyžadován i na pracovní schůzky nebo denně do zaměstnání. Pánové mohou vyměnit košile za polo trička, oblekové kalhoty zase za plátěné chinos a klasické sako za sportovní. Kravatu i motýlek mohou klidně nechat doma. Pro ženy jsou ideální pouzdrové šaty nebo sukně i společenské kalhoty. Ideálním vrškem je padnoucí halenka nebo trochu formálnější košile. V každém případě jsou nutností lodičky. 


Foto: Pinterest


Creative black tie

Jak napovídá slovo "creative", jedná se o nápaditější a rozmanitou podobu klasického Black tie. Cílem je se odlišit, vypadat zajímavě a ukázat, že ani poměrně přísný dress code nemusí být nudný. Hlavní úkol zní: nesplynout s davem, ale zachovat si eleganci a vkus.

Foto: Pinterest


Dressy casual

Styl známý také jako nedbalá elegance, do které však rozhodně nepatří džíny! Muži mohou obléknout padnoucí jednobarevné tričko, blejzr, plátěné chinos kalhoty a mokasíny. Ženy se mohou trochu odvázat a k pouzdrové sukni klidně přidat lesklou halenku i krajkové tílko. 

Foto: Pinterest


Smart casual

Stojí-li na pozvánce "smart casual", čelíte vy i váš partner velké výzvě. Nesmíte totiž být příliš formální, ale ani příliš ležérní. Ideální je zlatá střední cesta. Pánové mohou zvolit oblek a místo košile obléknout tričko s potiskem, které sladí s barevnými ponožkami. Ženy vsadit například na dívčí sukni v áčkovém stylu nebo na kalhoty culottes se zakasanou halenkou a sandálky na podpatku. 

Foto: Pinterest


Pokud na pozvánce nemáte žádné zadání, tak se můžete řídit všeobecnými pravidly, jaké střihy a barvy sluší každé z nás.

Doporučuji "áčkové" střihy jak šatů či sukní nebo pouzdrový střih. Zavinovacími šaty neuděláte chybu nikdy! Pokud nechcete jít v černé, tak zvolte barvy: temně zelená (smaragdová), temně modrá (safírová) či temně červenou (rubínová), jsou velice lichotivé.

Společenské akce jsou událost, měla byste k nim tak přistupovat nejen s výběrem oblečení či doplňku, ale i dbát na líčení a úpravu účesu. Červená rtěnka udělá divy s ženou a dodá ji punc cennosti, nezapomínejte na ni!


"Během let jsem zjistil, že na šatech je nejdůležitější žena, která je nosí."

YVES SAINT LAURENT


Foto: Tereza Pallová (www.zapozujsi.cz), šaty Grey (www.greystore.cz)43 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše